favicon
Günümüzde oyuncu olmak gencinden yaşlısına kadar herkesin hayal ettiği meslek dallarından biri halini almıştır. Oyunculuğu küçük yaşlardan beridir isteyen kişiler lisans eğitimlerini de bu iş üzerine yaptıkları için ne yönde ilerlemelerine dair bir ön görüleri bulunmaktadır. Fakat içine oyunculuk aşkı sonradan düşen kişiler için işler biraz daha farklı ilerlemektedir. Sonradan oyunculuk yapmak isteyen kişiler ev hanımlarından mesleklerini ellerine almış kişilere kadar oldukça farklı yelpazelere sahiptir. Bu sebepten ötürü tecrübesiz oyuncu adaylarının bir oyuncu ajansı ile birlikte çalışması gerekmektedir. Oyuncu Ajanslarının Çalışma Şekilleri Şırnak oyuncu ajansları ilk aşamada kendine gelen başvuruları bir eleme sürecinden geçirmektedir. Daha sonra elemeden geçen oyuncular görüşülmek üzere ajans binasına çağrılmaktadır. Bu görüşme sırasında oyuncuların fotoğrafları çekilmektedir. Fotoğraflar oyunculuk ajansında çalışan profesyonel ekip tarafından çekilmektedir.

 Oyuncuların görüşmeye giderken seçtikleri kıyafetler çok önemlidir. Çünkü fotoğraf çekimlerinde abartıdan uzak kıyafetlerin olması istenmektedir. Oyunculuk ajansının çektiği fotoğraflar bir nevi oyuncuların cvlerini oluşturmaktadır. Fotoğraflar oyunculuk ajanslarının kataloglarında yer almaya başlamaktadır. Ajansların kataloglarını gönderdikleri yapım şirketleri de bu kataloglardan oyuncu seçmesi yapmaktadır.
Tecrübesiz oyuncular oyunculuk ajanslarının üzerlerine daha çok çalıştığı oyuncu grubunu oluşturmaktadır. Çünkü bu oyuncuların kariyerlerinin ilerlemesi onların tecrübe kazanmalarına bağlıdır. Oyunculuk ajansları oyuncularının tecrübe edinebilmesi için onları farklı işlere yönlendirebilmektedir. Bu işler bazen set ortamında küçük rollerden oluşmaktadır. Fakat bazı durumlarda ise fuarlarda ya da tanıtım organizasyonlarında çalışan oyunculara rastlamak mümkündür. Oyuncuların tanıtım organizasyonlarında bulunmaları kaçırılmayacak fırsatlardan biri olarak algılanmaktadır. Çünkü oldukça kalabalık olan bu organizasyonlar oyunculuk yeteneğinin gelişebilmesi için çok faydalıdır. Oyuncular bu işlerde kendilerine güvenerek kalabalık içerisine durmayı öğrenmektedir. Ayrıca farklı insanları gözlemleme imkânı vermek de organizasyonların sunduğu avantajlardan biridir. Gözlem yaparak insanları analiz etmek, daha sonra bu analizlerden faydalanarak bir karakter canlandırmak oyuncuların yapmayı bilmesi gereken şeylerden biridir. Bu yüzden oyunculuk ajansları oyuncularının tecrübe edinebileceği hiçbir işi kaçırmamalarını tavsiye etmektedir. Bu aşamada reddedilen projeler fırsatı geri tepmek olarak görülmektedir. Fırsatı geri tepen oyuncuların yeni projeler bulma ihtimalleri de düşüktür.
Basvuruyu Kimin İçin Yapıyorsunuz ?

Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%

Çocuk Oyuncu Basvuru sartlari
ÇOCUK OYUNCU MODEL BAŞVURU FORMU
Çocuğunuzun Diger Detayları
Çocuğunuzun Fotograflari
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%