Osmaniye Oyuncu Ajansları

02-06-2018

Cast ajansları dizi ya da filmlerde oynamak isteyen oyuncu adaylarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Medya sektörünün internet ve televizyon alanında gösterdiği gelişim oyuncu açıklığı meydana getirmiştir

Cast ajansları dizi ya da filmlerde oynamak isteyen oyuncu adaylarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Medya sektörünün internet ve televizyon alanında gösterdiği gelişim oyuncu açıklığı meydana getirmiştir. Her iki alanda da ayrı diziler ya da reklam filmleri çekilmektedir. Bu işlerde boy göstermek için bir oyunculuk ajansına ya da bir cast ajansına kayıt yaptırmak gerekmektedir. Osmaniye’da bulunan cast ajansları özellikle gençlerin başvurduğu bir kurum halini almıştır. Fakat oyunculuk yaşı olan bir meslek değildir. Hayata bir ayna tuttuğu için bu mesleği yapmak isteyen her yaştan insana kapısı açıktır. Hayallerini daha fazla ertelemek istemeyen ya da en azından denedim diyebilmek için oyuncu adaylarının bir cast ajansına başvurmaları gerekmektedir. Cast ajanlarının geneli aynı sistem üzerinden yürümektedir. Bu ajansın hangi şehirde olduğu onun işleyiş sistemini etkilememektedir. Genel mantık üzerinden bakıldığında cast ajansları yapımcılarla oyuncuların iletişimini sağlayan aracılardır. Osmaniye dizi film oyunculuğu için de bir ajansa başvurmak gerekmektedir. Cast ajansları, yapımcılardan gelen yönergeler üzerine kendi portföylerini incelerler. Yapılan inceleme sonrasında ise yapım şirketlerinin aradığı özelliklerdeki oyuncuları onlara yönlendirirler. İlk kez oyunculuk yapacak olan bir bireyin büyük hayallere kapılmaması önerilmektedir. Çünkü oyunculuk hem yapılarak hem de zamanla öğrenilen bir meslektir. Bir anda parlayan yıldızların bir anda da söneceğine inanılmaktadır. Bu sebepten ötürü oyuncu adayları cast ajanslarının onları yönlendiği işlere itiraz etmemelidir. İşler küçük olsa dahi set ortamını tanımak ya da yeni insanlarla tanışmak açısından çok önemlidir. Bu aşamada zaten cast ajansının pek bir rolü bulunmamaktadır.

Ajansın temel görevi yönlendirme yapmaktır ve yönlendirme yapılmıştır. Canlandırılan rolü küçük de olsa başarı ile sonlandırmak ve yönetmenlere kendini sevdirmek oyuncu adayının işidir. Oyuncu adayların çevreleri genişledikçe ve içlerinde bulundukları ortamda bir saygı kazandıkça daha fazla çalışmaya başlayacaktır. Daha fazla çalışmaya başlamak içinse mesleğin ilk zamanlarda yaşattığı sıkıntılara göğüs germek gerekmektedir. Dizi film oyunculuğu yapmak dışardan bakıldığı gibi kolay değildir. Dizilerde rol alabilmek kadar çalışma şartlarına itiraz etmemek ve iyi bir performans sergilemek de önemlidir.

Osmaniye Cast Ajans Başvuru Formu