Yozgat Oyuncu Ajansları

02-06-2018

Ekranlarda her geçen gün artan diziler ve yenisi çekilen reklam filmleri yeni yüzlere olan ihtiyacı da artırmıştır. Bu ihtiyaç oyuncu ajansları tarafından giderilmektedir.

Ekranlarda her geçen gün artan diziler ve yenisi çekilen reklam filmleri yeni yüzlere olan ihtiyacı da artırmıştır. Bu ihtiyaç oyuncu ajansları tarafından giderilmektedir. Oyuncu ajansları kendilerine yapılan başvurular doğrultusunda ekranlara yeni yüzler kazandıran en önemli kurumlar arasında gösterilmektedir. Oyunculuk ajanslarına başvuru yapmadan önce, başvuru sırasında ve başvuru sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Yozgat oyuncu ajanslarına başvuruda bulunmayı düşünen bireyler öncelikle kendilerinde bir oyunculuk yeteneği bulunduğundan emin olmalıdır. Yeteneği doğrultusunda kendine güvenen adayların başarılı olabilme ihtimalleri diğer adaylara göre daha yüksektir. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken unsur ise başvuru formundaki her detayı doğru bir şekilde doldurmaktır. Sorulara verilen yalan ya da abartılı cevaplar oyuncuların yararına değil zararına sonuç vermektedir. Çünkü var olmayan yeteneklerin formlara doldurulması eninde sonunda ajans yetkililer tarafından anlaşılmaktadır. Başvuru sırasında, başvuru formuna eklenen fotoğraflar da oldukça önemlidir.

Oyuncular fark etmese de bu fotoğraflar onların ajans yetkilileri ile ilk intiba bıraktıkları görsellerdir. Bu sebepten ötürü fotoğrafların abartıdan uzak, doğal ama iddialı olması gerekmektedir. Oyunculuk mimiklerle de yapılan bir iş olduğu için fotoğrafların mimikleri de içermesi oyuncuları bir adım daha öne çıkarmaktadır.
Oyunculuk ajanslarına yapılan başvurular tamamlandığında oyuncuların bekleme aşaması başlamaktadır. Bu sırada ise cast ajanslarının başvuruları değerlendirdikleri bilinmektedir. Eğer oyuncu adayının yaptığı ön başvuru görüşmeye değer bulunursa aday ile bir mülakat yapılmaktadır. Mülakat yerinin oyunculuk ajansı olması çok önemlidir. Çünkü ajansta yapılan görüşmeler oyuncuların ajansa olan güvenlerini artırıp mesleklerine odaklanmalarına yardımcı olmaktadır. Oyunculuk ajansları mülakat aşamasında kendi politikalarına göre bir yol izlemektedir. Fakat birçok oyuncu ajansı, oyuncularla yaptıkları mülakatlarda oyunculardan bir karakter canlandırmalarını istemektedir. Böylece hem oyuncunun yetenekleri görülmektedir hem de oyuncuya ortalama bir performans puanı verilmektedir. Oyuncular için mülakattan olumlu sonuç almak çok mühimdir. Çünkü mülakatlardan olumlu sonuç alan oyuncuların kariyerlerinde yeni bir dönem başlamaktadır. Oyunculuk ajansları kadrolarına ekledikleri oyuncularla yakından ilgilenmektedir. Onların sektörde başarı sağlaması doğrudan oyunculuk ajanslarını da etkilemektedir. Bu da iki taraflı fayda sağlayan bir ortaklıktır.

Yozgat Cast Ajans Başvuru Formu