favicon
Oyuncu ajansları ile birlikte çalışmak oyunculuk yapmak isteyen kişilerin atlamaması gereken adımlardan birini oluşturmaktadır. Çünkü oyunculuk ajansları televizyon ve medya sektörüne hâkim kuruluşlardır. Sektöre olan hâkimiyet ise hem ajanslara hem de oyunculara fayda sağlamaktadır. Oyuncuların kariyerlerini çizmeleri açısından oyunculuk ajanslarının çalışma prensiplerini bilmeleri gerekmektedir. Oyunculuk Ajansları Çalışma Prensipleri Bartın oyunculuk ajansları oyuncularını kendilerine gelen başvurular arasından seçmektedir. Bu sebepten dolayı oyuncu olmak isteyen bireylerin başvuru formlarını özenle doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları işlerinde profesyonel olarak çalışan yetkili kişiler tarafından bir incelemeye tabii tutulmaktadır. İnceleme sonrasında hakkında olumlu düşünülen bireyler yetkili kişilerin asistanlarına aktarılmaktadır. Oyunculuk ajanslarında iletişimden sorumlu olan asistanlar ön elemeyi geçen oyunculara ulaşmakla görevlendirilmiştir. İletişim şekilleri dönem dönem değişim göstermektedir. Fakat genellikle ile bilgilendirme bir kısa mesajla yapılmaktadır. Çünkü oyuncuların aramaları kaçırma ya da mailleri görmeme ihtimalleri bulunmaktadır.

Kısa mesaj ise bu yöntemlere göre daha güvenilir bir iletişim şeklidir.
Bilgilendirmeden sonra oyuncularla bir telefon görüşmesi yapılmaktadır. Telefon görüşmelerinde oyunculara yüz yüze yapılacak olan bir toplantı için randevu verilmektedir. Oyuncuların bu randevudan geçer not alması kariyeri için geçmesi en önemli olan aşamalardan biridir. Bundan dolayı randevuların yerlerine ve saatlerine dikkat edilmek zorundadır. Oyunculukta rekabet çok yüksektir. Yani randevu saatlerine riayet etmeyen oyuncular hakkında olumlu düşüncelerin olması pek mümkün değildir. Oyunculuk ajanslarında yapılan görüşmelerde iş ile ve ajansın işleyişi ile alakalı tüm bilgiler oyunculara verilmektedir. Oyuncular, kafalarında bir doru oluştuysa ya da herhangi bir konuda kafa karışıklığı yaşadılarsa bu görüşmelerde yetkili kişilerle sorunlarını paylaşmalıdır. Görüşmeler sonrasında oyuncuların kariyer yönlendirmelerini profesyonel olarak yapılan kişilerle de görüşülmektedir. Böylece oyuncuların daha iyi şartlar altında çalışma hayatlarına atılmaları hedeflenmektedir. Cast ajanslarında oyuncuları yönlendirmekle görevli olan kişiler, oyuncuların yönlendirmelerini yeteneklerine ve tecrübelerine göre yapmaktadır. Tecrübesi bulunmayan adayların tecrübe edinebilmeleri için farklı işlerde boy gösterdikleri bilinmektedir. Ajans yetkilileri ile kurulan iyi ilişkiler oyuncuların mesleklerinde daha hızlı ilerlemelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra iyi ilişkiler oyunculara daha çok rol getirmektedir.
Basvuruyu Kimin İçin Yapıyorsunuz ?

Basvuru sartlari

Lütfen Profesyonel oyuncu, model ve hostesler info@castistanbul.com adresine CV Showreel ve Fotograflarini göndersin

Ajansimiza yapilan basvurularda oyunculuk egitimi almis olmak ya da oyunculukta deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, Ancak oyunculuk egitimi ve deneyiminiz olmamasina ragmen bu ise yeteneginiz oldugunu, görsel olarak uygun ve rahat oldugunuzu düsünüyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

OYUNCU MODEL BASVURU FORMU
Doğum Tarihiniz
Diger Detaylariniz
Fotograflariniz
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%

Çocuk Oyuncu Basvuru sartlari
ÇOCUK OYUNCU MODEL BAŞVURU FORMU
Çocuğunuzun Diger Detayları
Çocuğunuzun Fotograflari
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Sadece .jpg ve .png formati - Maximum boyut 2MB
Bilgilendirme (yazısını okudum kabul ediyorum)
0%